Skąd wziął się pomysł na BAJKĘ…?
Dawno, dawno temu, jednak nie za siedmioma górami czy lasami ale na pobliskim osiedlu rozpoczęłam pracę jako nauczyciel w klubie malucha. Po kilku latach zdobywania doświadczenia postanowiłam prowadzić przedszkole według moich zasad, pomysłów. W 2009 roku założyłam Klub Przedszkolaka, który w 2014 zmieniłam w Punkt Przedszkolny. Wraz z wspaniałymi osobami z którymi współpracowałam i współpracuję stworzyłam miejsce o jakim zawsze marzyłam, gdzie dzieci czują się jak w rodzinie, gdzie panuje swojska, radosna atmosfera. Lubię dzieci za ich radość, szczerość, energię, zapał do wszystkiego.. Lubię to co robię, a ta praca jest moją pasją.
Moje przedszkole.
Moje miejsce.
Moja BAJKA.

Magdalena Kania

PRZEDSZKOLE BAJKA jest placówką dla dzieci w wieku do 2,5 do 6 lat.
Na parterze budynku znajdują się dwie sale przeznaczone jest do wspólnej zabawy zarówno zorganizowanej przez nauczyciela jak i indywidualnej. Lokal jest przestronny, bezpiecznie urządzony, wyposażony w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do zabaw i gier. W trakcie spacerów mamy możliwość korzystania z palców zabaw znajdujących się w pobliżu. Przed wejściem jest niewielki parking do dyspozycji zmotoryzowanych rodziców.

ZAJĘCIA W CENIE CZESNEGO:
  • realizacja podst. prog. wych. przedszkolnego - zajęcia dydaktyczno-wychowawcze,
  • zajęcia plastyczno-techniczne,
  • edukacja matematyczna,
  • zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, improwizacja ruchowa (z nauczycielem muzyki),
  • zajęcia z rytmiki (z nauczycielem muzyki),
  • zajęcia taneczne (prowadzi instruktor tańca),
  • warsztaty teatralne,
  • cykl zajęć „Kolorowy dzień” 2015/16
  • cykl zajęć “Palcem po mapie” 2016/17
  • cykl zajęć „Młody odkrywca” 2017/18
  • zajęcia z języka angielskiego 2 x 30minut,
  • kuchcikowo – zajęcia kulinarne,
  • edukacja zdrowotna i zajęcia sportowe,
  • zajęcia z chustą Klanza,
  • zajęcia przyrodnicze,
  • urodziny dla dzieci,
  • imprezy okolicznościowe: Bal karnawałowy, Andrzejki, Mikołajki, Opłatek, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Inspiracje wiosenne, Dzień Mamy i Taty i inne.
ROZKŁAD ZAJĘĆ 2017/18:
  • Taniec - środa, piątek
  • Rytmika z muzyką- wtorek
  • J. angielski - wtorek, czwartek
  • Sportowe – środa
  • Wyjście do Biblioteki – czwartek
  • Kolorowy dzień, kuchcikowo 1*2 w miesiącu
  • Spacery, zabawa na placu zabaw (zależnie od pogody),
  • Codziennie – realizacja z podstawy programowej, zajęcia plastyczno-techniczne,
  • Atrakcje w ramach zajęć dodatkowych np. ceramika, spotkania z ciekawymi osobami, wyjście do Banialuki, zaproszenia teatrzyków dziecięcych i inne.
PODEJMOWANE DZIAŁANIA I WSPÓŁPRACA:
  • Program profilaktyczny „Czyste ząbki’ – szczotkowanie zębów przez dzieci w przedszkolu;
  • Kampania "Cała Polska Czyta Dzieciom";
  • Udział dzieci w zajęciach "Od pisarza do bibliotekarza" prowadzonych na terenie Filii Biblioteki na os. Karpackim
  • Banialuka - wyjścia do Banialuki oraz współpraca z objazdowymi grupami teatralnymi;
  • Prezentowanie umiejętności dzieci podczas uroczystości przedszkolnych: Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Impresje wiosenne, Dzień Matki i Ojca, Jubileusz Przedszkola;
  • Spotkania z dentystą, weterynarzem, policjantem, strażakiem i inne;
RAMOWY PLAN DNIA:
7:00 – 9:00 Schodzenie się dzieci do przedszkola - podejmowanie zabaw według własnej inwencji w kącikach zainteresowań i edukacyjnych.
9:00 – 9:30 Zintegrowana działalność edukacyjna – zabawy ruchowe, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia gimnastyczne, zabawy umuzykalniające ze śpiewem i ruchem.
9:30 – 10:00 Śniadanie – czynności higieniczne, posiłek, mycie zębów.
10:00 – 10:30 Zabawy swobodne przy niewielkim udziale nauczyciela, tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zainteresowania dziecka.
10:30 – 12:00 Zintegrowana działalność edukacyjna z całą grupą realizowana w korelacji z wybranym programem wychowania przedszkolnego: • zajęcia dydaktyczno-edukacyjne • zajęcia plastyczno-techniczne • zajęcia umuzykalniające • zabawy ruchowe • warsztaty teatralne. • rytmika, taniec, j. angielski. Pobyt na świeżym powietrzu – przebywanie na placu zabaw, spacery, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze w naturalnym środowisku, gry i zabawy ruchowe, zabawy dowolne.
12:00 – 12:30 Obiad
12:45 – 14:00 Relaks - poobiedni wypoczynek – dzieciom organizujemy odpoczynek- sen, czytamy bajki, słuchamy wspólnie muzyki relaksacyjnej. Dzieciom, które nie śpią, proponujemy (po krótkim odpoczynku) spokojne zajęcia wyciszające, zajęcia stolikowe, zabawy w kącikach zainteresowań, zajęcia indywidualne.
14:15 – 14:30 Podwieczorek
15:00 - 15.30 Zabawy organizowane przez nauczyciela - zabawy ruchowe, zabawy rozwijające i zainteresowania dzieci. Słuchanie bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej w interpretacji nauczyciela. Zajęcia indywidualne z dzieckiem - w ramach zajęć dodatkowych np. spotkanie z logopedą, nauka czytania.
15:30 - 16:00 Zajęcia dodatkowe – tworzenie okazji do działań twórczych oraz aktywności ruchowej, praca wyrównawcza z dziećmi mającymi deficyty rozwojowe, a także z dzieckiem zdolnym, nadrabianie zaległości.
16:00 – 17:00 Rozchodzenie się dzieci do domu – praca indywidualna, zabawy edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacje pedagogiczne, podsumowanie wydarzeń dnia, kontakty z rodzicami.

Na realizację podstawy programowej przeznacza się 5 godzin dziennie.